Sigvaris Magic

Sigvaris Magic

En iyi marka varis çorabı

Her fırsatta ve her yaş için ideal varis çorabı
Eşsiz bir Sensinnov tutma yeri bulunmaktadır.
Yumuşak ve rahat dokuya sahip
Her mevsim için şık tasarım.

Varis çoraplarını sabah giyip akşam çıkartılmalı ve bebe şampuanıyla yıkayıp havluya sarılmalı sabaha kadar kuruyan çorabı yataktan kalkmadan evvel ayaklara giyilmelidir.

En iyi hamile varis çorabı

Sigvaris Magic

Hamilelikte Varis Çorabı

Hamilelikte bacaklarda varis olmadan da ödem ve şişlik olabilir.
Ödem ve şişliği azaltmak amacıyla varis çorabı kullanımı önerilir.
Varis varlığında ise doktorunuzun önereceği uygun ebat ve basınçta varis çorabı kullanmak gerekebilir.

Varis çorapları ayaktan yukarıya doğru çorabın uyguladığı basınç azalacak şekilde tasarlanmış özel çoraplardır: Şişliği azalttığı gibi toplardamarlar ve dokuda göllenme nedeniyle oluşan ağrıları da azaltırlar. Normalde varis nedeniyle dizaltı varis çorabı kullanımı öneririz; ancak hamilelikte dizüstü varis çorabı kullanımını genellikle tercih ederiz. Sabah duş, tuvalet sonrası varis çorabı giyilir ve yatarken çıkartılır.

Varis çorapları kullanımları çok çok konforlu olmasa da giyildiklerinde şişlikleri ortadan kaldırır, şikayetleri azaltırlar. Kullanımları belki çok rahat değildir ancak son yıllarda varis çorapları hem daha ince hem daha sağlam yapılmaktadır. Özellikle sıcak havalarda giyilmesi hastalar için sıkıntılı olabilir. Ancak unutmamak gerekir ki varis çorabı kullanımı rahatlama sağlayacaktır.

Geçici süreler de kullanılan varis çorabı derin toplardamarlarda pıhtı gelişimi ve daha ciddi sorunları önleyebilir. Varis çoraplarının kullanılmamaları halinde sonrasında çok daha sıkıntılı olabilecek durumların ortaya çıkabileceği hesaba katılarak bunun için katlanılabilecek bir bedel olarak düşünülmesi uygun olur. Bazı nedenlerle hayat boyu daha fazla basınçta varis çorabı kullanması gereken hastaların olduğunu da bilmek, hatırlamak gerekir.

Dikkat edilmesi gereken konular;

Siparişinizi vermeden evvel çıplak deri üzerinden ayak bile, alt baldır, diz ve üst baldır ölçülerini mezura ile alınız.
Aşağıdaki tabloda ölçü sisteminden kontrolü sağlayabilirsiniz.
Firmamıza gelirseniz varis çorapları hususunda tecrübeli arkadaşlarımız size gerekli özem ve hassasiyeti göstererek yardımcı olacaklardır.

Sigvaris Magic Nasıl Giyilir.

Varis çorabını giyerken gayet dikkatli ve yavaş hareketlerle çorabı topuk kısmına kadar katlayıp ayak parmaklarından uyarı yavaş hareketlerle çekerek parmak uçlarının etli kısmı ile hareket ettiriniz.
Uzun ve keskin tırnaklarınıza dikkat ediniz, fantazi çoraplar gibi hemen iplik kaçmasına müsait olduğu için tırnak takılmasında çorabınız hemen deforme olacaktır.
Eldiven veya giydirme aparatı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sigvaris Magic Bakımı ve Temizliği

Kirlenen varis çorabını ılık suda, beyaz sabun veya bebek şampuanı ile elde yıkayınız, asla kalorifer veya soba üstünde kurutmayınız, havlu kağıt ile nemini aldıktan sonra doğal oda sıcaklığında kurumaya bırakınız.

Sigvaris ürünlerini nasıl satın alabilirim

Firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir.
Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu, Faturalı ve 1. Kalitedir.
Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünlerin Aras kargo ile gönderimi yapılır.
Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz.

Ödeme Seçenekleri;

Ürünü Mağazamızdan alırken Peşin Ödeme, Kredi Kartı, Ödeal sistemi ile 9 taksit imkanı, Havale veya EFT yapabilir.
Dilerseniz Kredi Kartına Tek Çekim veya Taksit 9 Takside Kadar Seçeneklerimiz ile ödeme Yapabilirsiniz.
Ürünün ücreti ödendikten sonra Aras Kargo veya anlaşmalı olduğunuz başka bir kargo firması ile ürün gönderimi sağlanır.

Varis, Ayak ve Bacak Sağlığı İçin İpuçları;

Gerçekten fark yaratan aşağıdaki hilelerden birkaçını deneyin!
Yaş ilerledikçe bacaklarınızın harika bir şekilde muhafaza etmenin ne kadar kolay olmadığını anlamışsınızdır. Sigvaris çorapları, yaşam biçiminize uyacak şekilde tasarlanmış çeşitli ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünler kan dolaşımınızı arttırmanıza, enerjinizi arttırmanıza ve bacaklarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir. Doktorunuz, sağlık uzmanınız, terapistiniz veya medikalciniz hangi varis çorabının sizin için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Sağlıklı Bacaklar için Dikkat Etmeniz Gereken İncelikler;

Oturmaktan veya uzun süre ayakta durmaktan kaçının. Dolaşımımız fiziksel aktivite ile gelişir, bu nedenle gün içinde, ( 20 dak ) imkanlar doğrultusunda kısa bir yürüyüşe çıkın, merdivenleri tırmanın veya ofiste ve evde hareket etmeye çalışın. Uzun bir oturma veya ayakta durmaktan kaçının, hareketsizlik bacak ağrısı ve şişmesi artırır.
Yorucu iş temposu veya efordan sonra, yaz aylarında,sıcak havalarda, sıcak ortamlarda, bacaklarınızı serin bir duş veya banyo ile canlandırın. Aşırı sıcaklık, damarlarınızın genişlemesine ve şişmeye neden olur, uzun süre güneşte durmayınız. Sıcak banyolarda veya saunada fazla durmak ayakta varis oluşumuna neden olabilir.
Bacaklarınızı kaldırın. Vücudunuzun doğal dolaşımını artırmak için koltukta otururken veya evde yatarken bacaklarınızı 15- 20 derece yükseltin. Ofiste, masanızın altında bir bacak dayanmasını sağlayın.
Egzersiz yapmak. Düzenli egzersiz vücudunuzu sağlıklı tutar. Bazı sporlar yüzme, yürüyüş, bisiklet ve yoga gibi dolaşımı arttırmaya yardımcı olur.
Ağırlığınızı kontrol edin. Sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz yapınız.
Sağlıklı bir varis çorabı, bacaklarda oluşacak ödem ve venöz sorunları önler ve tedavi etmek için bacaklardaki venöz dolaşımı arttırır.

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı ayaklar için varis çorap modellerimizi tavsiye ederiz.

En iyi varis çorabı hangisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir