Varis, Ayak ve Bacak Sağlığı

Varis, Ayak ve Bacak Sağlığı

Gerçekten fark yaratan aşağıdaki hilelerden birkaçını deneyin!
Yaş ilerledikçe bacaklarınızın harika bir şekilde muhafaza etmenin ne kadar kolay olmadığını anlamıştırsınız. Sigvaris çorapları, yaşam biçiminize uyacak şekilde tasarlanmış çeşitli ürün yelpazesine sahiptir.

Bu ürünler kan dolaşımınızı arttırmanıza, enerjinizi arttırmanıza ve bacaklarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir. Doktorunuz, sağlık uzmanınız, terapistiniz veya medikalciniz hangi varis çorabının sizin için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Varis, Ayak ve Bacak Sağlıklı Kılmak İçin:

Oturmaktan veya uzun süre ayakta durmaktan kaçının. Dolaşımınız fiziksel aktivite ile gelişir, bu nedenle gün içinde, ( 20 dak ) imkanlar doğrultusunda kısa bir yürüyüşe çıkın, merdivenleri tırmanın veya ofiste ve evde hareket etmeye çalışın. Uzun bir oturma veya ayakta durmaktan kaçının, hareketsizlik bacak ağrısı ve şişmesi artırır.
Yorucu iş temposu veya efordan sonra, yaz aylarında,sıcak havalarda, sıcak ortamlarda, bacaklarınızı serin bir duş veya banyoyla canlandırın. Aşırı sıcaklık, damarlarınızın genişlemesine ve şişmeye neden olur, uzun süre güneşte durmayınız. sıcak banyolarda veya saunada fazla durmak ayakta varis oluşumuna neden olabilir.
Bacaklarınızı kaldırın. Vücudunuzun doğal dolaşımını artırmak için koltukta otururken veya evde yatarken bacaklarınızı 15- 20 derece yükseltin. Ofiste, masanızın altında bir bacak dayanmasını sağlayın.
Egzersiz yapmak. Düzenli egzersiz vücudunuzu sağlıklı tutar. Bazı sporlar yüzme, yürüyüş, bisiklet ve yoga gibi dolaşımı arttırmaya yardımcı olur.
Ağırlığınızı kontrol edin. Sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz yapınız.
Sağlıklı bir varis çorabı, bacaklarda oluşacak ödem ve venöz sorunları önler ve tedavi etmek için bacaklardaki venöz dolaşımı arttırır.

Varis, Ayak ve Bacak Sağlığı için irtibat numaralarımız 02164052545 – 02164052525

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı ayaklar için varis çorap modellerimizi tavsiye ederiz.

Varis, Ayak ve Bacak Sağlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir